HABERLER

İYİ Parti'den Anıtkabir ve Hacı Bayram ziyareti

İYİ Parti'den Anıtkabir ve Hacı Bayram ziyareti

Ekim 26, 2017

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yeni kurduğu partinin Genel İdare Kurulu (GİK) üyeleriyle Anıtkabir'i ve Hacı Bayram Veli Türbesi'ni ziyaret etti.

devamı

Başkanı olarak, Kurucu Genel İdare Kurulu üyelerimizle birlikte huzurunuzdayız. İyi bir Türkiye’yi gerçekleştirmek için yola çıktık. Zaman göstermektedir ki ne zaman çizdiğiniz yoldan çıkıldı ise mutlaka ülke olarak acı bedeller ödemekteyiz. Siz, bir ömrü Türk Milleti’ne adadınız ve her şeyinizi milletimize bırakarak aramızdan ayrıldınız. Sizin bu fedakarlığınızı örnek alarak çalışacağız ve başaracağız. Size söz veriyoruz. Allah bizi utandırmasın. Ruhunuz şad olsun."

Akşener ve beraberindekiler, daha sonra Hacı Bayram Veli Türbesi'ni ziyaret etti.

Ziyaretin ardından basın mensuplarının "Ne dua ettiniz?" sorusuna Akşener, "Allah yolumuzu açık etsin, bizi utandırmasın, rızasından ayırmasın, vicdanlarımızdan ayırmasın diye dua ettim. Allah, inşallah eşit rekabet şansını bizlere nasip etsin" karşılığını verdi.

İyi Parti kuruldu! Akşener: Yeni şeyler söylemek lazım

İyi Parti kuruldu! Akşener: Yeni şeyler söylemek lazım

Ekim 25, 2017

Meral Akşener, Ankara'da Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde yeni partinin kuruluş konuşmasını yaptı. Partinin ismi İyi Parti olarak resmen açıklandı. Meral Akşener, oy birliğiyle İyi Parti'nin Genel Başkanı seçildi

devamı

İyi Parti,  Meral Akşener öncülüğünde resmen kuruldu. Akşener, ilk olarak İçişleri Bakanlığı'na giderek yeni partinin kuruluş dilekçesini verdi. Akşener daha sonra Ankara Yenimahalle'deki Nazım Hikmet Kültür Merkezi'ne gelerek burada partinin kuruluşuna ilişkin konuşma yaptı. Akşener, "Şimdi yeni şeyler söyleme zamanıdır. Türkiye'nin büyük sorunlarını açacak gücü var. Milletimizin sağduyu ve kararlılığı var" dedi.'BAŞBAKAN MERAL' SLOGANLARINI DÜZELTTİ Akşener, salondan yükselene 'Başbakan Meral' sloganlarını düzelterek, "Başbakan değil değil, cumhurbaşkanı" dedi.Meral Akşener, oy birliğiyle İyi Parti'nin Genel Başkanı seçildi. Akşener'in konuşmasından satır başları:Biz referandumda çalışırken Bursa'da bir şey vardı. Vallahi olacak, billahi olacak. Değerli misafirler, öncelikle aranızda olmaktan duyduğum onuru 80 milyonla paylaşmak istiyorum. Mesele Türkiye ise çıkarız, yürürüz diyen kahraman dava arkadaşlarım. Siz kahramansınız. Tam 21 aydır mücadele ediyorsunuz. Siz iradelisiniz, inançlısınız. Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları milli iradeyi esas almışlar savaşı bile TBMM ile yönetmişlerdir. AK Parti başlangıç yılında başarılı da sayılırlar. Ancak 2007'den itibaren vizyonsuz güce dönüşmüştür. Bu salonu şereflendiren sizler, her birimiz ayrı ayrı düşmanca tavrın birebir muhatabı olduk.  

Çalar Saat programında FOX TV 'de  İsmail Küçükkaya'nın konuğu oldum

Çalar Saat programında FOX TV 'de İsmail Küçükkaya'nın konuğu oldum

Eylül 19, 2017

devamı

15 Temmuz 2016 Kalkışması Sosyal Medya Paylaşımı

15 Temmuz 2016 Kalkışması Sosyal Medya Paylaşımı

Temmuz 15, 2017

15 Temmuz 2016 kalkışmasında Cumhuriyet ve Demokrasimizi korumak için canlarını feda eden kahraman asker, polis ve sivil Şehitlerimize Allah’tan rahmet diler, gazilerimize şükranlarımı sunarım

devamı

Basın Açıklaması 14.07.2017

Basın Açıklaması 14.07.2017

Temmuz 14, 2017

Basın Açıklaması                                                                                               14.07.2017                                                                      Türkiye Cumhuriyeti, köklü bir devlet geleneğine sahiptir. Bu gelenek dahilinde dikkati çeken en önemli unsurlardan biri devlet adamlarının devletimizin itibarına uygun bir ciddiyet ve ağırlıkla konuşması ve hareket etmesidir. Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından, “muhatap alınmama iddiasına” rağmen zımni olarak da olsa şahsıma yönelik olarak yayınlandığı anlaşılan basın açıklamasının da ortaya koyduğu üzere, geldiğimiz noktada “devlet adabı” ve “devlet adamı” kavramlarının, dolayısıyla köklü devlet geleneğimizin son derece tahrip edildiğini bir kez daha üzülerek müşahede ediyoruz. İlgili açıklamada teşbih sanatının bir mazeret olarak kullanılması, teşbihin edep çerçevesinde yapılmasının ahlaki zorunluluğunu ortadan kaldırmamaktadır. Kaldı ki, böyle bir teşbihi şahsıma ulaşacak kadar uluorta beyan etmek, zaten söz sahibinin ve bu sözü tevil etmeye çalışanların edep ve ahlak anlayışının göstergesinden başka bir şey değildir. Zira herkesin meşrebi kendinedir elbette, fakat bizim meşrebimiz bu sözü “siyasi görüşlerin müşterekliğine” işaret eden “masum” bir teşbih olarak kabul etmeye müsait değildir.            Bu nedenle öylesi bir “teşbih”in siyasi literatürde makul karşılanacağı zannını kabul etmek bir yana bilakis “ağza alınması” dahi tarafımca düşünülemez.     Benim adımın böylesi bir teşbihe konu olmasını bu minvalde bir kez daha şiddetle kınıyorum. Bu teşbihlerin neden kadınlar bahis mevzu olduğu zaman yapıldığını ise, kadına bakışın bir yansıması bağlamında halkımızın takdirine sunuyorum. Ancak sözün ve ilgili açıklamanın sahiplerinin ve destekleyenlerin meşrep genişliği ve ahlaki seviyeleri konusundaki “cahilliğimi” kabul ediyorum.   Son olarak, hayretle ifade etmek isterim ki, meşum 15 Temmuz darbe teşebbüsünden bu yana, söz konusu darbe teşebbüsünü şahsımla ilişkilendirmeye yönelik iftiralar, bahsi geçen basın açıklamasında “resmi” bir bildiri olarak dile getirilmiştir. Bu durum, iftiraların kaynağı hususunda bizi ciddi biçimde aydınlatmıştır. Dolayısıyla asıl müflislerin kimler olduğu, kul hakkının insanı düşüreceği durumu izah eden Hz. Peygamber’in (S.A.V.) “müflis hadisi” ölçü olarak alındığında daha iyi anlaşılacaktır. Ancak anlamak için elbette insaf, vicdan ve ahlak sahibi olmak gerekir. Bunun yanında, “devletin yetkilileri” olarak “delili olanların gereğini yapmaları” çağrıma rağmen söz konusu iftiraları resmi bir açıklamada fütursuzca dile getirip algı operasyonu yapmaya tevessül etmenin anlamını, siyasi ahlakın bir göstergesi olarak yine halkımızın takdirine sunuyorum.                                           

devamı