HABERLER

TIME dergisi yılın en iyi 100 fotoğrafını seçti! 3 tanesi Türkiye'den

TIME dergisi yılın en iyi 100 fotoğrafını seçti! 3 tanesi Türkiye'den

Ocak 01, 2018

16 Nisan 2017 Anayasa Referandum çalışmalarında İstanbul’da gerçekleştirilen salon konuşmasında salona girerken AFP’den Bülent Kılıç tarafından çekilen bu fotoğraf TIME dergisi tarafından belirlenen yılın 100 fotoğrafı arasına girdi. Bu yıl Türkiye’den üç fotoğraf çalışmada yer aldı.

devamı

İYİ Parti Ankara İl Başkanlığı Binasının Açılış Töreni

İYİ Parti Ankara İl Başkanlığı Binasının Açılış Töreni

Aralık 16, 2017

Milli Mücadeleye ev sahipliği yapmış Türkiye Cumhuriyeti'nin Başkentinde buluştuk. İYİ Parti Ankara İl Başkanlığı binası, Kurucu Genel Başkanımız Meral Akşener tarafından binlerce katılımcı eşliğinde açıldı.   Bizim hareketimiz bir kadın hareketidir. Genç Türkiye için heyecanı olan, çözümleri olan bir gençlik hareketidir. Yemin ettik, söz verdik.

Biz vicdanımızdan ayrılmayacağız, Türk milletine yalan söylemeyeceğiz. Yemin ettik kul hakkı yemeyeceğiz, yedirmeyeceğiz, Allah'ın rızasından ayrılmayacağız.
Ankaralı hemşerilerimiz bir kez daha ispatladı ki bizi korkutamazlar. Korkmayacağız. Ahilerin ocağında bir kez daha anladık. Dem bu demdir. Türk milletinin vicdanlı ve imanlı yurttaşlarıyla, gençleriyle ve kadınlarıyla İYİ Parti olarak iktidara yürüyoruz      
"İYİ PARTİ CESUR İNSANLARDAN OLUŞUYOR"

"Kimisi işinden oldu, kimi arkadaşımız üniversitedeki görevinden oldu, esnaf arkadaşlarımız hala maliyeden gelen müfettişlerle boğuşuyor. Ama onlar geriye adım atmadılar. Onun için cesurların korkaklara karşı yürüttüğü cesur hareketidir. Bizim hareketimiz AKP'nin yıllarca sömürdüğü, istismar ettiği, onları iktidara getiren kadınlarımızın omuz verdiği bir kadın harekatıdır. Bizim harekatımız genç Türkiye için heyecanı olan, çözümleri olan genç kardeşlerimizin yer aldığı bir gençlik hareketidir. İmanlı insanların bir araya geldiği imanlı harekattır. Yemin ettik ben ve arkadaşlarım, söz verdik. Bir vicdanımızdan ayrılmayacağız, Türk milletine yalan söylemeyeceğiz. Yemin ettik kul hakkı yemeyeceğiz, yedirmeyeceğiz. Bizim arkamızda milletimiz, kadınlarımız, erkeklerimiz, zulüm gören gençlerimiz var. Bizim arkamızda engelli kardeşlerimiz var" dedi. Biz korkmayacağız, korkutmak isteyenlere bunu ispatladık. Hem buraya gelen vatandaşlarım ıspatladı hem de yanımda hazır bulunan hazirun ispatladı.

 "50 BELEDİYE BAŞKANI İSTİFA ETTİRİLECEK"
 "Belediye başkanları balkon kapatmaya bile vatandaşımdan rüşvet istiyor. Şu anda basında okuduğumuza göre, AKP'ye mensup 50 belediyenin bu sebepten istifa ettireceği söyleniyor. Ben buradan sormak istiyorum. Bu imar rantına göz yumdunuz. Vatandaş söylenmeye başladı. Şırnak'ta da Edirne'de de aynı sorun var.  Bütün bunlara baktığımızda Bitlis'in genci de işsiz, Mardin'in de.  300, 500, 7000 işçi çalıştıran fabrikalar birer birer özeleştirilmişler, kapatılmışlar. Ülkede tarım bitmiş, yerine fabrika mı yapmışlar? Hayır. Ne yapmışlar kocaman hastaneler, belediye binaları yapmışlar. Kocaman cezaevleri yapmışlar. Ülkenin fabrikalarını özelleştirdiler. İnsanlarımız işsiz kaldı."

 "BÜYÜYORSAK BU KADAR İŞSİZ OLUR MU?"
 "Başbakan çıktı dedi ki; iş adamlarına "Her seferinde 2 işçi alacaksınız" Eee Hani 11.1 büyümüştük bu büyümede bu kadar işsiz olur mu?  Bizim cebimizde bir büyüme oldu mu? Hayır. Ben bu büyüme rakamlarının doğru olduğunu düşünüyorum ama bizim için değil şu sürekli kandırılanlar için. Onların büyümesi belki de yüzde bir milyon. Aranızda oğlu gemicik sahibi olan analar var mı? İşte bu anaların ahı, bu babaların ahı üzerinizdedir. Şehit ailelerinin ahı başka. Hatırlıyor musunuz Soma’da yaşananları? Bir madencinin tekmelendiğini. Recep amcamı ayağında mahvolmuş kara lastiğini. Vali utanıp yeni bir kara lastik aldırmıştı. O Recep amcalar hala aynı, Kurtuluş mücadelesindeki Recep amcalarla aynı. Reza Zarrab davası var bir de Amerika’da. Rüşvet alan bir bakanın bir baltaya sap olamamış oğlunun cebinden ne paralar çıktı. Soruyorum size cebinizde ne kadar para var. Bakan soruyor oğluna. “Neredesin oğlum?-Evdeyim baba” “Hangi evdesin?-Rezidanstayım baba” bunların kirası dudak uçuklatıyor. “Ne kadar para var evde?-Merak etme baba birkaç. Trilyoncuk” İYİ Parti bunların hesabını sormak için kuruldu."


devamı

 "RIZA KARDEŞİNİZ İÇİN NOTA VERDİNİZ" 

"Kudüs bizim için bir kalp ağrısıdır. Doğru mu? Hani Rabia yapıyordunuz Esma vardı ağlayarak geziyordunuz. Ne oldu şimdi İsrail masasında bıraktınız onları. Bir Gazze vardı. Ziyaret edecektiniz orayı ne oldu şimdi? İsrail’le ABD ile oturduğunuz masada bıraktınız orayı da. ABD çıktı Kudüs’ü İsrail’in başkenti tanıyacağım dedi. Şimdi ben onlardan söylediği sözlerin arkasında durmasını bekliyorum. Kudüs’e bir büyük elçi atayın. “Eyy” demekten vazgeçin. Nere gidiyor bu “Eyy”in sonu. Söyleyip susuyorsun. Trump’a kızdın. Niye kızdın? Hayır sever iş adamını içeri attılar diye. Kudüs kararı için kızdınız. Şimdi soruyorum sizde ödül verdiğiniz şimdi Amerika’da ötecek olan Reza kardeşiniz için 2 tane nota verdiniz. Daha önce kimin için böyle bir şey yapıldı? Hadi bakalım Trump’la ilişkilerinizi yeniden gözden geçirecek misiniz? Bunların çemkirmeleri kabadayılıkları bize Türk milletine. Genel başkanlara kabadayılıkları. İçişleri Bakanı çıkıyor, “Sen bittin” diyor. Atatürk’e anasına sövmek serbest, bir genel başkanı tehdit etmek yasak ama bunlara “kaşının üzerinde gözün var” demek suç. Size söz veriyorum benim ekibime benim milletime söz söyleyen cevabını direk benden alacak."    

Artvin Ziyareti: İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’e meşaleli karşılama

Artvin Ziyareti: İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’e meşaleli karşılama

Aralık 02, 2017

İL BAŞKANLIĞI BİNASINI AÇTI
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener karayoluyla geldiği Artvin’de partisinin il başkanlığı binasının açılış törenine katıldı. Burada polisler tokalaşan Akşener daha sonra parti binasın açılışı için elindeki makası İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’ın eşi Gönül Aydın’a vererek kurdeleyi kesmeni istedi. Kesilen kurdele ile İyi Parti Artvin İl Başkanlığı binasını açıldı.
"4’ÜNÜ DURAK ARTVİN"
Parti binasında gazetecilerin gündemdeki konulara ilişkin sorularını yanıtlayan Akşener, partinin kuruluşundan 1 ay 1 hafta geçtiğini, bugün 4'üncü ili ziyaret ettiklerini söyledi. Genel Başkan Yardımcıları, Genel İdare Kurulu ve Kurucular Kurulu üyeleriyle illeri gezdiklerini hatırlatan Akşener, "İllerde ayrı ayrı esnaf ziyaretinde bulunuyoruz. Ben arkadaşlara gittiğimiz illerde yerel ürünlerden satın almalarını söylüyorum. Hem öğreniyor, hem dinliyoruz, hem talepleri alıyoruz. Hem de karınca kararınca o şehre bir miktar paramız kalsın diyoruz" dedi.
"26 YAŞINDAKİ BİR DOLANDIRICI İLE BU İŞİ NASIL TUTTUNUZ"
Akşener, ABD'de yargılanan Rıza Sarraf davası ile ilgili bir soru üzerine şu değerlendirmelerde bulundu:
"Bir yıl evvel Rıza Sarraf kaçtıktan sonra veya kaçırıldıktan sonra yaptığımız il gezilerinde hükümeti uyaran pek çok şey söyledik. Türkiye devlet olarak ciddiyetini kaybetti. Birleşmiş Milletler (BM) ve ABD'nin kararını kabul etmiyorsunuz varsayalım. İran'la ticaretimizi yapacaksınız ona da tamam. BM'nin kararının İran'la ticaret yapmaya bir engeli yok. Sadece İran'a para ödeyemiyorsunuz. Diyelim ki İran'dan petrol, doğalgaz veya başka bir şey aldınız. Bunun karşılığında Türkiye'den ilaç, giyim eşyası, meyve, sebze veya Türkiye'nin ürettiği her hangi bir ürünü satıyorsunuz. Bunun adı takas. Bu Sarraf meselesinden anlıyoruz ki bu takas işi ortadan kalkmış Türkiye'nin ürettiği ürünlerin satılması yerine altın üzerinden bir abidik gubidik iş olmuş. Özü bu.  Bazı insanlar zengin olmuş, bazı insanlar rüşvet almış. Bu ticaretten Türkiye'nin elde etmesi lazım gelen gelir Türkiye'ye girmiş mi hayır. Üretici ürettiği ürünü satmış mı hayır. Antalya'da domates narenciye dalında çürürken siz altın üzerinden bir ticaret yapmışsınız o Türkiye'ye ne kadar girdi, girmedi soru işareti. Adamın teki çıkıp 'Şuna rüşvet verdim' şeklinde bir mahkeme. Siz bu ülkeyi yönetirken o kadar gayri ciddi davrandınız ki hükümete söylüyorum maden bir kararı tanımıyor dunuz tamam buna bir şey de demiyoruz. Kardeşim 26 yaşında bir dolandırıcı ile siz bu işi nasıl tuttunuz. Bu iş ortaya çıktığında bu 26 yaşındaki dolandırıcı olduğu anlaşılan şahsın hayırsever bir işadamı olduğunu en yüksek ağızdan nasıl söylediniz? Jet hızıyla üzerindeki soruşturmayı nasıl kapattınız? Cari açığımızı kapattığını nasıl iddia ettiniz? Hadi bunları geçtik. Siz nasıl bir devlet yönetiyorsunuz ki nasıl gayri ciddiniz ki bu adam elini kolu sallaya salaya ABD'ye gidiyor ve itirafçı oluyor.”
“BUNUN ADI CİDDİYETSİZLİKTİR”
Hükümete bu konuda eleştiriler yönelten Akşener sözlerine şöyle devam etti:
“Şimdi aynı şekilde 'Hayırsever işadamı' denilen şahıs ABD, CIA ajanı FETÖ’nün kriptosu. Bütün bunlar diyelim ki doğru, siz nasıl bir devlet yönetiyorsunuz? Siz nasıl bir hükümetsiziniz ki sizi önüne gelen kandırıyor. Şimdi sizi FETÖ kandırdı,  sizi bir ara Putin kandırdı, Obama, Merkel kandırdı. Sizi herkes kandırdı en son en mutemet adamınız Reza Bey kardeşiniz de kandırdı. Böyle bir devlet, hükümet yönetme modeli olamaz. Bunun adı ciddiyetsizliktir. Amerika’da ortaya çıkan bu çirkinlik Türkiye’nin itibarını yurt dışında iki paralık etmiştir. İYİ Parti olarak bizim buna müsaade etmememiz mümkün değildir. O mahkemede Türkiye’nin mağdur ülke olarak müdahil olması gerekmektedir. Çünkü bu kadar paralar uçuşmuş havada Türk hazinesine ne girmiştir? Dolayısıyla burada mağdur olan Türkiye’dir, mağdur edilen Türk milletidir. O nedenle 'Sayın Erdoğan ve arkadaşlarının bekasının eşittir Türkiye’nin bekasıdır' algısının yaratılm

devamı

Mardin Ziyareti: Akşener, Mardin’de tespih ve gümüş küpe satın aldı

Mardin Ziyareti: Akşener, Mardin’de tespih ve gümüş küpe satın aldı

Kasım 25, 2017

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, parti yöneticileri ile birlikte geldiği Mardin’de çarşı esnafını gezerek alışveriş yaptı. Esnaflara siftah yapıp yapmadığını soran Akşener, satış yapamayanlardan alış veriş yaptı. Tespih kullanmamasına rağmen zengin bir koleksiyonu olduğunu belirten Akşener, bir tespih ve el işlemeli gümüş bir çift küpe aldı. Akşener, kendisini takip eden kadın gazetecilere de aldığı kolye ve küpelerden hediye etti.


devamı

Sabah saatlerinde THY’nin tarifeli uçağı ile Mardin’e gelenAkşener ve genel başkan yardımcıları, partililer ve çok sayıdakişi tarafından karşılandı.Bir otelde partililer ile bir araya gelen Akşener, çarşı esnafını gezdi. Türkiye’nin her iline giderek esnaflar yerinde sohbet edip onlara yakın olacağını belirten Akşener, esnafı yüz yüze dinleyeceklerini söyledi.Tarihi Kuyumcular Çarşısı esnafını ziyaret eden Akşener, girdiği her kuyum esnafına, siftah yapıp yapmadığını sordu ve siftah yapmayanlardan alışveriş yapmayı tercih etti.Ziyaret ettiği bir esnaftan tespih ile el işlemeli gümüş bir çift küpe alan Akşener, aslında tespih kulanmadığını ancak çok iyi ve zengin bir tespih koleksiyonu olduğunu belirtti. Kuyumcu esnafından satın aldığı kolye ve gümüş küpeleri, kendisini takip eden kadın gazetecilere hediye eden Akşener her esnafa, "Sizden oyunuzu alabilecek miyiz?" diye sormayı da ihmal etmedi. Bu soru karşısında esnafların da cevap vermediği bazılarının ise gülerek karşılık verdiği görüldü.

Edirne Ziyareti: Meral Akşener Edirne’de,

Edirne Ziyareti: Meral Akşener Edirne’de,

Kasım 18, 2017

Edirne’de vatandaşlarla buluşan Akşener, karayoluyla geldiği Havsa'da, kurucu üyelerden Tolga Akalın, İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı'na atanan avukat Mete Türkay, Havsa Belediye Başkanı CHP'li Oğuz Tekin ve partililer tarafından karşılandı. Daha sonra Havsa ilçesinde bölgedeki bir hayvan pazarına giden Akşener burada çiftçilerle sohbet etti.Lalezar’da düzenlenen programda ise kadınlara seslenen Akşener, Reza Zarrab tartışmalarına değindi.Akşener’in açıklamaları şöyle:"YİNE KANDIRILDIK DİYECEKLER" 

Edirne’de vatandaşlarla buluşan Akşener, karayoluyla geldiği Havsa'da, kurucu üyelerden Tolga Akalın, İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı'na atanan avukat Mete Türkay, Havsa Belediye Başkanı CHP'li Oğuz Tekin ve partililer tarafından karşılandı. Daha sonra Havsa ilçesinde bölgedeki bir hayvan pazarına giden Akşener burada çiftçilerle sohbet etti.Lalezar’da düzenlenen programda ise kadınlara seslenen Akşener, Reza Zarrab tartışmalarına değindi. Akşener’in açıklamaları şöyle:"YİNE KANDIRILDIK DİYECEKLER"

devamı

Bakın yarından itibaren Reza Zarrab itirafçı gibi görünüyor olunca havuz medyası neler yazacak. Bir, FETÖ kandırdı diyecekler. İki, bu zaten kripto FETÖ’cüymüş diyecekler. Üç, bu Zarrab’da zaten iş yoktu FETÖ’nün aramıza koyduğu bir casustu diyecekler.Peki, bütün bunların bize maliyeti nedir? Altı bankadan bahsediliyor. Büyük cezaların çıkabileceğinden. Siz, orada top oynadınız bunun cezasını sizler bizler ödeyeceğiz, bizim vergilerimizle ödenecek. Gene aldatılmış olacaklar, bu nasıl bir aldatmadır?”İTTİFAK AÇIKLAMASIAkşener kadınlarla gerçekleştirdiği programın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.İşte o soru ve cevaplar :Cumhurbaşkanlığı için CHP ile ortak aday çıkaracak mısınız?CHP ile Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak aday çıkarmamız söz konusu değil. Biz kendi adayımızı çıkaracağız onlarda kendi adaylarını çıkaracak.""Parti kurulmadan önce sabit seçmeni oluşan Türkiye’deki ilk partiyiz. O zamanlar yapılan araştırmaları da biliyoruz. Bunu iktidar partisi de biliyor. Bir de parti kurulsun oy vereceğim diyenler vardı."-MHP’den İYİ Parti için istifalar olacak deniyor."Vatanseverlik, milletin ve kurucu değerlerin iradesine saygılı herkese kapımız açık."-MHP’nin baraj tartışmaların için ne diyeceksiniz?"Sayın Bahçeli biz AKP ile birlikte yola devam edeceğiz dedi. Ne olacağını AKP’lilere sormamız gerek. Biz MHP ile polemiğe girmeme kararı aldık. Onlar için süreç ne gösterir bakıp göreceğiz."